Activităţi

ACTIVITĂŢI EXTRACURRICULARE

Programul educativ în grădiniţa noastră se axează pe formarea de comportamente şi atitudini pozitive faţă de propria dezvoltare, faţă de activitatea intelectuală, în scopul integrării în societatea contemporană. Activităţile opţionale propuse de noi sunt:

• ore de dans modern;
  • ore de dans sportiv;
  • ore de engleză.

Menţionăm că aceste activităţi se desfăşoară la solicitarea părinţilor.

De asemenea, oferim şi un program de activităţi extraşcolare cum ar fi:

• drumeţii (în parcul copiilor, la crâng)
  • vizite la muzee (Muzeul de Istorie, Muzeul de Ştiinţele Naturii) şi expoziţii (expoziţie cu picturi, cu animale exotice);
  • vizite la unele instituţii (Teatru, Biblioteca Judeţeană Vrancea – secţia copii);
  • excursii de documentare (Grădina Zoologică şi Grădina Botanică – Bucureşti) şi cu scop recreativ (Cascada Putnei, Soveja, Slănic-Moldova).

Se mai organizează sărbătorirea zilelor de naştere în cadru festiv, vizite la şcoală şi vizite ale elevilor care au frecventat grădiniţa noastră.

gradinita 17 focsanigradinita 17 focsanigradinita 17 focsanigradinita 17 focsani